«

SUNA’NIN AĞIDI

SUNA’NIN AĞIDI

Türkünün Hikâyesi: Ceritli Âşık Bayram Özçiftçi’den 1985 yılında derleyip, Yeni Aksaray Gazetesinde yayınladığım bu ağıdı; 1994 yılında yayınlanan Aksaray İl Yıllığına da almışlar.

1995 yılında Edebiyat Öğretmeni Yasemin Avan ile çok uğraştık. Telefonu bozuk çalıyordu bir türlü iletişim kuramadık. 1995 yılında Yasemin’in kitabı Aksaray’ın 10 güçlü şairini alarak çıktı.

Aşağıdaki ağıdın öyküsü tamamen içindedir. Beni ilgilendiren konu; lohusanın yastığının altına Kuran-ı kerim konması. Benim çocukluğumda bizim köylerde de olurdu. Ayrıca Kur’an en az bel hizasından yukarı konur. Abdestli konur, okunur.

Sevgili Peygamberim Muhammed (S.A.V.)’in hadisi vardır. İlim ikidir. Birincisi Tıp İlmi, ikincisi Din İlmi. Tabii tıpı da ayetleri de duaları da herşeyi yaratan Alah (c.c.) dır. Sevgili Peygamberim Muhammed (S.A.V.)’in hadisi vardır. İlim ikidir. Birincisi Tıp İlmi, ikincisi Din İlmi. Tabii tıpı da ayetleri de duaları da herşeyi yaratan Alah (c.c.) dır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>