aksaray da dehşet

Aksaray’da ikiz kız kardeşi ve 2 erkek arkadaşıyla otomobilde içki içen 20 yaşındaki Hülya Duru, bölgeden gitmelerini isteyen 4 kişiden birinin pompalı av tüfeği ile açtığı ateşle yaralandı.

Olay, Aksaray’a bağlı Akin Köyü yakınlarında dün saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan Hülya Duru ve ikiz kardeşi Kübra Duru, erkek arkadaşları 23 yaşındaki Osman Yüksel ve 22 yaşındaki Uğur Akça ile birlikte Akin Köyü yakınlarındaki boş arazide otomobil içinde sohbet edip içki içmeye başladı. Bu sırada aracın ışıklarını gören ve Akın Köyü’nde oturan 20 yaşındaki Ramazan Kaygısız ile Kemal Keskin ve 19 yaşındaki Kadir Oğuz ile Bulut Akin otomobilin yanına geldi. 4 arkadaş araç içerisinde alkol alanları uyararak buradan gitmelerini istedikten sonra uzaklaştı.

Yarım saat sonra yeniden otomobilin bulunduğu yere gelen 4 arkadaş iddiaya göre otomobildekilerle tartışmaya başladı. Çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Ramazan Kaygısız yanında getirdiği ruhsatsız pompalı av tüfeği ile ateş açtı. Olayda Hülya Duru sağ omzundan vurulurken, 4 kişi kaçtı. Ağır yaralanan Hülya Duru arkadaşları tarafından Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, burada yapılan ilk müdehale ardından Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Kaçan 4 kişi, jandarma ekipleri tarafından kısa süre sonra yakalanarak gözaltına alındı. Hülya Duru’nun arkadaşlarının jandarmaya otomobille yanlarına gelen 4 kişinin kızları zorla götürmek istedikleri için aralarında tartışma çıktığına dair ifade verdiği öne sürüldü.

Ramazan Kaygısız, Kadir Oğuz, Bulut Akin ve Kemal Keskin’in ise jandarmaya, “Köyümüz arazisinde sürekli araç içerisinde içki içip fuhuş yapılıyordu. Biz de otomobili arazide görünce gidip yanlarına uyardık. Ama bizi dinlemediler. İkinci kez gidip uyardığımızda bize karşılık verince olaylar oldu” diye ifade verdi.

Adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden Ramazan Kaygısız tutuklandı

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.