Dolandırılmak istenen esnaf uyanık Davrandı

esnafOrtaköy ilçesinde yaşayan İsmail Y. telefonda kendisini sahte baş komiser olarak tanıtan kişiyi kıskıvrak yakalattı..
Alınan bilgiye göre, Ortaköy ilçesinde yaşayan İsmail Y.’yi kendisini baş komiser olarak tanıtarak arayan kişi kişisel bilgilerinin terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, banka hesabındaki parasının İsviçre’deki bir bankaya aktarılacağını belirterek, örgüt üyelerinin yakalanması için yardımcı olmalarını istedi. Son günlerde meydana gelen dolandırıcılık olaylarından haberdar olan İsmail Y. ise Emniyet Müdürlüğü’ne giderek durumu bildirdi. Polis, vatandaşın sahte baş komiser ile görüşmesini devam ettirmesini isteyerek şahsın yakalanması için çalışma başlattı.

İsmail Y. ile tekrar irtibata geçen sahte baş komiser 17 bin lira paranın vereceği hesap numarasına gönderilmesini istedi. Polis, İsmail Y.’ye kendisini arayan sahte baş komisere parayı havale ettiğini ve bankadan çekebileceğini söyledi. Bu sırada Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Banka şubesinde önlem alan polis hesabına yattığını düşündüğü parayı almaya gelen Zeynel S.’yi yakaladı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi..

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.