Ortaköy’ün Kırşehir’e bağlanmaması için kapı kapı dolaşıyor

emel2Cihan Emel Demiryürek Ortaköy’ün Kırşehir’e bağlanmaması için kapı kapı dolaşıyor

Kırşehir’de önce bir yalanın ortaya atılarak bu yalana dayanılarak iki ilçemizin istenmesi,tepki verilmeyince de üçüncü ilçenin de ilave edilmesine üstüne ölü toprağı ekilmiş gibi Aksaray’dan hiçbir kurum ve kuruluş tarafından tepki gösterilmezken Kültür araştırmacısı ve Yazar Cihan Emel Demiryürek Ortaköy’de kapı,kapı dolaşarak İlçenin Kırşehir’e bağlanmasının zararlarını,Aksaray’da kalmasının faydalarını anlatıyor.
Önce Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar birliği başkanının Ortaya attığı tarih boyunca hiçbir zaman Kırşehir’e bağlı olmayan ilçelerimiz için“Eski ilçelerimiz Ortaköy ve Sarıyahşi yi geri istiyoruz” yalanına Aksaray’ın il ve ilçe Mülki ve mahalli amirlerinden, İktidar ve Muhalefet Milletvekillerinden, İktidar ve Muhalefet Partilerinden Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından tepki gösterilmemesi üzerine bu defada Kırşehir Baro Başkanı Gökhan Maraş Ortaköy ve Sarıyahşi nin yanı sıra Ağaçören ilçemi zinde kendilerine bağlanmasını istedi.
İKİ DELİ MAHMUT TANBAŞKA TEPKİ GÖSTEREN OLMADI
Kırşehir Baro başkanın bu dahada ileriye giden isteğine tepki gösteren ikiside hizmetleriyle gönüllerde taht kuran Türkiye Büyük Millet Meclisinin(TBMM) ilk ve tek Hayali İhracat Komisyonu Başkanı ve milletvekilliği döneminde Aksaray Polis okulu,Polis evi ve Devlet Hastanesi başta olmak üzere yüzlerce hizmeti gerçekleştiren ”Deli Mahmut”(*) Mahmut Öztürk ile onun gibi hizmetleriyle Ortaköy’ü köy olmaktan kurtarıp Şehir haline getiren hizmetleriyle vatandaşların gönlünde taht kuran “Deli Mahmut”(*) unvanlı ikinci siyasetçisi Mahmut Ütük tepki göstermişti.!
İkisinin tepkisini Salı günü gazetemizde yaptığımız haber de duyurmuştuk.
CİHAN EMEL KAPI,KAPI DOLAŞARAK ORTAKÖYÜN AKSARAYDA
KALMASI İÇİN ESNAFA VE VATANDAŞLARA DİL DÖKÜYOR!
Kırşehir’in önce ortaya aslı astarı olmayan bir yalan atarak tarih boyunca hiçbir zaman kendilerine bağlı olmayan Ortaköy ve Sarıyahşi’nin kendilerine bağlıymışta onlar 1954’de ilçe haline getirilince onlardan koparılmış imajı oluşturularak bunların kendilerine geri verilmesini istemesi.
Ardından ise bu yalanın devamı niteliğinde olan Kırşehir Baro Başkanının Ortaköy ve Sarıyahşi ilçelerimizi istemelerinin yanında birde bu ilçelere üçüncü ilçe Ağaçören’i de istemelerine Aksaray’dan kurumsal olarak tek bir ” tıkın ”bile çıkmamasına karşın Aksaray’a bedel Cihan Emel Demiryürek tepki koyuyor.
Ortaköy’de esnaf, esnaf ve ev, ev gezen Kültür araştırmacısı ve Yazar Cihan Emel Demiryürek Ortaköy’ün tarih boyunca devamlı Aksaray bağlı olduğunu, hiç bir zaman Kırşehir’e bağlanmadığını, Kırşehirli yetkililer tarafından ortayla atılanın yalan olduğunu.
Ortaköy’ün Aksaray bağlı kalmasının faydalarını ve Kırşehir’e bağlanmasının ise kendilerine ve gelecek nesillere vereceği zararları anlatarak kamu oyu oluşturuyor.(Haber Ali Genç)
HABER ARKASI Ali Genç
TÜM AKASARAY BİR EMEL OLAMADI
Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Birliği başkanı aslı astarı olmayan bir yalan ortaya atıyor ve sonrada bu yalana sarılarak bizim Ortaköy ve Sarıyahşi ilçelerimizin iadesini istiyor.
Aksaray’ın Makam sahipleri, İktidar ve Muhalefetteki siyasileri, Meslek Odalarıyla Sivil Toplum Kuruluşlarından bu yalan ve bu yalana dayalı haksız isteğe,bizden ilçeler koparılmasına yetkililerinden “tık” yok.!
Biz masum kuzu gibi olunca aslı astarı olmayan bir yalana sarılarak kendilerinden Ortaköy ve Sarıyahşi ilçelerimizin zorla koparıldığı imajını oluşturduklarından bu defada Kırşehir Baro başkanı aynı isteği birde ilave yaparak tekrarlıyor.
Aksaray’dan Kırşehirlilerin görüşme için davet ettiği ve bu daveti kabul etmeyen Ortaköy’ün hizmetleriyle destanlar yazan Belediye Başkanı Mahmut Ütük ile yine onun gibi milletvekilliği döneminde isteyen her yere istenen hizmetleri götüren ilimizin iki elin parmaklarını geçmeyen efsane siyasetçilerinden eski Milletvekili Mahmut Öztürk’ün dışında bir Allah(c.c.)’ın kulu çıkıpta” Kardeşim siz kimin malını kimden alıyorsunuz, oturun oturduğunuz yerde.” demedi, diyemedi.
Onların yapamadığını bir Cihan Emel Demir Yürek tek başına yapıyor.
Bir taraftan Kırşehir’e gerekli tepkiyi gösterirken, diğer taraftan ise muhtemel bir ayrılığı önlemek için kulis yapıyor, kamuoyu oluşturuyor.
Yani anlayacağınız Aksaray’ın mevkii ve makamlarında bulunan,makam araçlarına binip, emirlerine makam araçlarıyla makam şoförleri verilen etkili ve yetkililerin yanı sıra yüz binlerce Aksaraylının yapamadığını Cihan Emel Demiryürek yapıyor.
Emelin bu çabasını görünce kendi mide içine katarak” Tüm Aksaray bir Emel olamadı!”demekten kendimi alı koyamıyorum.
Büyüklerimizin “ Sahipsiz Vatanın Batması Haktır Sen Sahip Olursan Bu Vatan Batmayacaktır” Sözüyle büyüyen etkili ve yetkililerimizin İlkler ve Tekler Şehri,Evliyalar otağı Şehirlerin atası Aksaray’ımızın 1861-1920 ve 1933-89 yılları arasındaki gibi tekrar ilçelik prangasına çarptırılarak esaret altına alınmaması için her Aksaraylının mutlaka bir Emel Cihan Demiryürek olması ve onun yaptığını yapmaları,yapmazlarsa bunun hesabı çeşitli sebeplerden dolayı bu dünyada sorul masada ahrette misliyle ödeyeceklerini bilmeleri dileğiyle Cuma’nız Mübarek Olsun. Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.