Öğretmene vefa dolu dizeler

bunyamin222

Öğretmene vefa dolu dizeler

Özel Erkul Lisesi öğrencisi Cenk Ertürk’ün, depremde ölen tarih öğretmeni için yazdığı şiir Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nca film haline getirildi.

Marmara depreminde yaşamını yitiren tarih öğretmeni Bünyamin Demiryürek, yıllar önce sokaklardan alıp, çalıştığı özel okula kaydını yaptırdığı ve iyiyi, doğruyu öğrettiği öğrencisinin şiiri ile bu şiirden esinlenerek yapılan filmde yaşatılıyor.
Kocaeli Özel Erkul Lisesi 9/A sınıfı öğrencisi Cenk Ertürk’ün, yazdığı “Öğretmene Sesleniş” adlı şiir, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nca kısa metrajlı film haline getirildi. Başrollerini Bulut Aras ve Yılmaz Köksal’ın paylaştığı, 20 dakikalık “Okulum” adlı filmin galası, okulun mezuniyet gecesinde yapıldı. Bulut Aras ve Yılmaz Köksal, Ertürk’ün şiirinin kendilerini çok etkilediğini ve bu nedenle kamera karşısına geçtiklerini belirterek, şiirin yazarı öğrenciyi kutladılar.
Yönetmenliğini Gürkan Varol’un yaptığı ve Bulut Aras ile Yılmaz Köksal’ın yanı sıra Yasi Mizrahi, Nur Gürkan ve küçük yıldız Şevki Durmuş’un rol aldığı filmin galasında, Cem Karaca da konser verdi.

Depremde hayatını kaybeden Bünyamin Demiryürek’in 2 yaşındaki kızı Tuğba’yı kucağına alarak açılış konuşması yapan Okul Müdürü M.Akif Alacaoğulları misafirlere hüzünlü anlar yaşattı.

‘O karşıma çıkmasaydı’

Şiiri yazan Cenk Ertürk, depremde hayatını kaybeden tarih öğretmeni Bünyamin Demiryürek’e çok şey borçlu olduğunu belirterek, kendisini hiçbir zaman unutmayacağını söyledi. Ailesi çok fakir olduğu için okula gitmesinin imkansızlaştığı ve sokaklarda yaşamaya başladığı bir sırada Bünyamin öğretmenin karşısına çıktığını anlatan Ertürk, duygularını şöyle dile getirdi: “Elimden tutup bu okula kaydımı yaptırdı, giderlerimin karşılanmasını sağladı. Bünyamin öğretmen karşıma çıkmasaydı belki köprü altlarında tiner kokluyor, yıllar önceki gibi yine yamalı ve eski kıyafetlerle dolaşıyor olacaktım. Kendisinin depremde öldüğünü duyduğum zaman dünyam karardı ve bu şiiri yazdım.”

Düzenlenen mezuniyet gecesine MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş , Yuvacık Belediye Başkanı Ahmet Özkaraaslan, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Köktürk , Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Harun Tokak , KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Erkaya, Cem Karaca , Bulut Aras , Yılmaz Köksal , Sermet Erkin , Nihat Nikerel , Yosi Mizrahi, Gökhan Yorgancıgil , Gürkan Vural ile veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.