BİR ÖNERİ..

15a.kerimDaha önceki yazılarımı takip edenler hatırlayacaklardır, Aflak Net kapanıyor mu diye bir başlık atmıştım.Ve kapanmadı,kapanmayacaktı da zaten.Ama ilgilenen de çok olmadı sana çok ta…. der gibi çoğunluktan ses çıkmadı.Neyse Gurbetçinin Sesi, nefesi olan sitemiz gerçekten de değerli Muhtarımın takibiyle sürekli güncelleniyor ve mükemmel olma özelliğini koruyor.

Değerli muhtarım ve siz Aflak net takipçileri; bu siteye aşağı yukarı hepimiz bilgisayarın başına vardığımızda bir göz atarız.O yüzden özellikle gurbette olan uzun yıllar birbirini görmeyen siz sevgili hemşehrilerimize bir önerim olacak.

Önerimi bir olayı anlattıktan sonra başlamak istiyorum.Bilindiği üzere ülkemizde Kurtuluş savaşında mücadele etmiş çeşitli iller,ilçeler ve kasabalar var(Antep, Maraş İzmir,Urfa,Adana vs… ) Ve bu iller her yıl kurtuluş Ay ve Gününde şenlikler yaparlar eğlence ve gösteriler düzenleyerek coşkulu bir çekilde kutlamalar yaparlar. Denizli de bir kasabanın Belediye başkanı da nede benim kasabamda böyle bir şenlik yok,nasıl böyle birşey yapıp halkı kaynaştırabilirim,neşelendirebilirim diye düşünürken….Aklına kurtuluş günü olmayan Kasabaya bir kurtuluş günü vermiş, ilan etmiş ve her yıl düzenli bir şekilde kurtuluş günü şenlikleri yapılıyor hale gelmiş.Halkın da çok hoşuna gidiyormuş.

Evet sevgili hemşerilerim çoğumuz köyümüzün dışındayız.Köye kim ne zaman geliyor, ne zaman gidiyor bilmiyoruz bile.Akrabalık bağları iyce kopmuş.Komşu komşuya varmaz hale gelmiş.

İşte böyle bir ortamda ben belki bir çare belki bir güzellik belki bir kaynaşma,bir bütünleşme,belki bir görüşme ,hasret giderme,belki bazıları bu da nerden çıktı da diyebilir.(Herkesin görüşü kendine)bu düşünceyle istedimki Temmuz ayında; Mesela 10-11-12 Temmuz tarihlerinde Harmanyerinde şenlik kursak,Masa,Sandalye, Gölgelikler Ve Köyümüze ait önemli yiyecekler yani kazanlarda kaynasa.Birinde yahni,birinde Pilav,Ayran çorba (aşır aşıydı herhalde)pelize,Bulgur pilavı,turşu bir yanda kombe çekilse,işli börekler yapılsa ,Semaverler kaynasa ,sonra kumbetliler de unutulmasa.Muhabbetler gani olmaz mı? herkes o günlerde oraya gelmez mi ?hasretler giderilmez mi? Dostluk,arkadaşlık pekişmez mi?Ne olur nasıl olur diye ben önerimi sunsam.

Daha başka görüşleri olan varsa katkı yapabilir.Sa

Saygılar sunuyorum.

NOT:Konuyu sitemizin anketindede oy kullanarak değerlendirebilirsiniz ama ziyaretçi defterine yazılı olarak yazarsanız ne düşündüğünüzü ve kimlerin bu konuya olumlu baktığını daha açık bir şekilde anlayabiliriz

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.